Ugniai atsparių plokščių PROMATECT® sprendimai viešbučiams

Pastebima, kad ištaigingesniuose viešbučiuose žmonės vis daugiau laiko praleidžia pastato viduje besinaudodami viešbučio teikiamomis paslaugomis. Gaisrinės saugos specialistams tai reiškia tik viena – kad pastate laikinai apsistoja gerai nesusipažinę su aplinka žmonės. Juk dažniausiai jie įsimena tik taką iki kambario ir maitinimo vietos. Dėl to ypatingai svarbu užtikrinti jiems tobulą saugos lygį kilus gaisrui.


Promatect viešbučiuose

Ypač plonos ugniai atsparios plokštės PROMATECT®

Praktika rodo jog viešbučiai dažnai įrengiami jau egzistuojančiame pastate, o jis dažnai būna ir kitos paskirties. Kadangi gaisrinės saugos reikalavimai gyvenamiesiems ir visuomeninės paskirties pastatams kardinaliai skiriasi, viešbučio įrengimas gerokai brangsta ir sudėtingėja. Ko vertas vien inžinerinių sistemų diegimas. Trūkstant laisvos erdvės stengiamasi taupyti kiekvieną kvadratinį patalpos metrą, o gaisrinės saugos reikalavimai tam ne visada padeda. Anksčiau visos ugniai atsparios pertvaros ar šachtų sienos buvo daromos iš plytų, blokelių. O tai jas ženkliai išstorina, ir tuo pačiu iš statytojo atima naudingo ploto metrus.

Ugniai atsparios plokštės Promatect

Pragmatiškieji PROMAT specialistai ilgai eksperimentavo, kad užkirsti tam kelią ir tapo vienu pirmųjų gamintojų, statybų rinkai pristačiusių ypač plonas ugniai atsparias plokštes PROMATECT®. Tvirtos, tuo pačiu lengvai formuojamos, plokštės apsaugo viešbučio kambarius ar statomo biurų pastato erdves nuo ugnies plitimo.

Apsauga nuo ugnies ir tinkamas atsparumas drėgmei

Masterboard yra puikus pasirinkimas tais atvejais, kai reikia geros apsaugos nuo ugnies ir tinkamo atsparumo drėgmei. Šios plokštės užtikrina atsparumą drėgmei, jos fizinės ir eksploatacinės savybės nesikeis plokštę naudojant drėgnomis sąlygomis. Taip pat plokštė atspari karščiui ir dažniems temperatūros pokyčiams.

Masterboard plokštes naudoja Jungtinės karalystės bei Skandinavijos šalys ir turi sukaupę didelę patirtį naudojant plokštes saunose, katilinėse ar drėgnose patalpose (baseinai, dušai, vonios ir pan.) Dažnu atveju drėgnose patalpose yra naudojamas 2 ar net 3 sluoksnių gipso kartonas, tuo tarpu Masterboard užtenka 8-10 mm storio plokštės.

Universalūs sprendimai luboms ir dūmų šalinimo kanalams

Negalima pamiršti ir dar vieno universalaus sprendimo – ugniai atsparių lubų. Kadangi evakuacijos koridoriuose ir laiptinėse negalima instaliuoti degių, toksinius dūmus gaisro metu išskiriančių komunikacijų, jas pravartu paslėpti po ugniai atsparia lubų konstrukcija. Tuo pačiu tokiomis lubomis apsaugomos ir laikančios statinio konstrukcijos, nebereikalingas priešgaisrinis angų sandarinimas. Šį sprendimą užtikrina kalcio silikato plokščių sistema „Promatect-L“. Iš plokščių suformuota 2×30 mm storio apsauga užtikrina EI90 atsparumą ugniai.

Nuo 2016 m. griežčiau reguliuojamas oro tiekimo ir dūmų šalinimo kanalų reglamentavimas. Ugniai atsparūs oro tiekimo kanalai turi būti išbandyti pagal standarto LST EN 1366-1, o ugniai atsparūs dūmų šalinimo kanalai – pagal standarto LST EN 1366-8 reikalavimus. Dūmų šalinimo kanalais gali būti vientisa sertifikuota sistema. Kol kas iš PROMATECT® plokščių formuojamas kanalas neturi sau lygių konkurentų, todėl vertėtų ypač įdėmiai tikrinti konkurentų siūlomų sistemų atitikties dokumentus.

Be pasyviosios (arba konstruktyvinės) gaisrinės saugos negalima užmiršti ir aktyvių sistemų, ypač kovojančių su toksiškų dūmų sklaida pastato viduje. Inteligentiškos viršslėgio (slėgio skirtumo) sistemos, kartu su „Promat“ produkcija užtikrins tobulą saugos lygį Jūsų statomame viešbučio ar biurų pastate.