Patikimiausia gaisrinė sauga pasaulyje – dabar ir Baltijos šalyse

2014 m. UAB „Eternit Baltic“, įmonių grupės „ETEX“ narė, pradeda Baltijos šalyse pardavinėti aukščiausios kokybės medžiagas pasaulyje bei „Promat“ dukterinių įmonių teikiamus sprendimus. Iki šiol šis prekės ženklas buvo žinomas tik profesionaliems statybininkams, tačiau statybų projektus užsakantys klientai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į gaisrinę saugą.

Gaisrinės saugos ekspertai mano, kad pastatų sauga dažnai yra be reikalo „pamirštama“, siekinat sumažinti statybų kaštus. Tačiau kiekvieno pastato savininkas privalo pagalvoti apie savo teisinę ir moralinę atsakomybę, jeigu jo pastate įvyktų nelaimingas atsitikimas.

„Promat“ projektų vadovas Linas Kriščiūnas teigia, kad UAB „Eternit Baltic“ jau siūlo Baltijos šalyse unikalius produktus ir sprendimus, kurie buvo sėkmingai panaudoti visame pasaulyje net tokiuose pastatuose.

„Promat“ pradėjo kurti ir gaminti pasyviosios gaisrinės saugos produktus daugiau nei prieš 50 metų ir todėl yra nusipelniusi „pradininkės“ vardo šioje srityje. Šios priešgaisrinės priemonės ir sistemos užtikrina efektyvią izoliaciją ne tik moderniuose, pramoniniuose ar istorinės reikšmės pastatuose ir tuneliuose, bet ir laivuose bei naftos ir dujų platformose.

Visos „Promat“ gaminamos sistemos atitinka ir netgi viršija valstybinius reikalavimus pastatų gaisrinei saugai. Šios sistemos buvo sukurtos, išbandytos ir patvirtintos, remiantis naujausių mokslinių tyrimų rezultatais, ypač koncentruojantis ties pagrindine ugnies keliama žala: kaip tam tikrą laikotarpį išlaikyti pastatos konstrukcijas, net ir medines, siekiant išvengti pastato sugriuvimo, kaip izoliuoti atskiras pastato dalis, kad ugnis neišplistų, kaip išvengti žmonių aukų, žūstančių nuo dūmų (jau seniai žinoma, kad dauguma gaisro pasiglemžtų aukų miršta ne nuo liepsnų, bet nuo apsinuodijimo dūmais) bei kaip užtikrinti saugią evakuaciją.