„Bonarka City Center“ Krokuvoje

2008-2009
Lenkija, Krokuva -
„Bose International Planning & Architecture“
  • Dūmų ištraukimo kanalai
  • Kabelių kanalai
  • Šachtos
  • Vamzdžių izoliacija, sujungimai
  • Plieno apsauga (plokštės)
  • Betono apsauga

Lenkija, Krokuva

„Bonarka City Center“ yra daugiafunkcis centras, pastatytas 19 hektarų plote poindustriniame Krokuvos Podgorze rajono regione. Lenkijoje žemės melioracija ir valymas buvo viena iš sričių, sulaukusių didžiausių investicijų. Ši vietovė yra tarp didžiausių miesto susisiekimo kelių.

„Bonarka City Center“ – tai šiuolaikinis prekybos centras, imituojantis miesto gatves ir aikštes, kurias dengia stiklinis stogas. Išorinių ir vidinių fasadų medžiagos subtiliai atkartoja vietovės pramonės istoriją ir tradicinius prekybos pasažus, vyravusius Lenkijos miestuose amžių sandūroje.

Pagrindiniai įėjimai į kompleksą imituoja senovinio stiliaus vartus, kokie anksčiau būdavo prekybininkų gatvėse senamiesčiuose. Kiekvieni vartai turi savo charakterį, atitinkantį artimiausias apylinkes. Pavyzdžiui, Pagrindinės gatvės aikštė su įėjimu iš Kamienskiego gatvės simbolizuoja senąjį turgų.

Viduje kompleksą dengia stiklinis stogas; po juo „gatvės“ išdėstytos dviem lygiais; stovi paviljonai, veikia kavinės ir jaukios parduotuvės. Priešais esantys fasadai sujungti pėsčiųjų tiltais, kad žmonės galėtų lengvai patekti į parduotuves visame pirmajame aukšte. Yra eskalatoriai, rampos ir panoraminiai liftai, skirti užtikrinti patogų judėjimą tarp aukštų. „Gatvėms“ parinktos tokios medžiagos, kurios atkartoja miesto granito grindinį savo tekstūra, spalva ir formomis. Tipiniai gatvių elementai panaudoti komplekso „gatvėse“ ir aikštėse.

Prekybinės „gatvės“ sujungtos su aikštėmis, kurių kiekviena turi savo architektūrinį charakterį. „Centrinė miesto aikštė“ – tai monumentali oranžerija. Šioje dviejų lygių aikštėje su galerijomis ir kolonų laikomu unikaliu stikliniu stogu yra dvi eiles aukštų palmių ir fontanas su kompiuteriu valdomomis šviesos ir vandens srovių programomis.

„Bonarka City Center“ centre yra 250 parduotuvių, 20 kino salių, 9 restoranai, kelios kavinės, ledų salonai, požeminė ir antžeminė automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose telpa 3200 automobilių.